ПП "Держзнаки" - виробництво номерних знаків всіх типів

Захистити автономери ... від поліції

Захистити автономери ... від поліції !

Згідно з діючими в Україні правилами, що регулюють питання дорожнього руху (вони ж - ПДР), вказана в заголовку сьогоднішньої замітки дія - абсолютно незаконна. Щоб уникнути адміністративного покарання, номерні знаки автомобіля повинні бути чистими, встановленими в передбачених виробником місцях - одним словом так, щоб з досить великої відстані працівники ДАІ могли ідентифікувати автономери з метою виявлення транспортних засобів (адже номерні знаки в нашій країні видаються не лише на легкові / вантажні автомобілі та автобуси, а й на причепи, спецтехніку / трактори, мотоцикли і навіть скутери).

З українськими ДАІ-шниками солідарні в даному питанні і працівники “смугастого жезла” в усьому світі. Причому в деяких країнах питання “як зробити автономери більш чіткими” намагаються вирішити за допомогою залучення до виготовлення номерних знаків найсучасніших технологій (про електронні номерні знаки на базі електронного чорнила E-ink ми не так давно розповідали на нашому сайті).

Але чим більше поширення в питаннях контролю за експлуатацією (в питаннях руху і парковки) автомобілів набувають електронні засоби, покликані ідентифікувати номери порушників правил дорожнього руху дистанційно, без участі людини, тим більший імпульс вони надають розвиткові заходів протидії з боку автомобілістів.

І якщо класичні номерні знаки (виготовлення яких ведеться шляхом виштамповки знаків - букв і цифр - на металевій пластині) умільці вже навчилися ховати в стилі Джеймса Бонда (дивіться відео ТУТ), то з інноваційними цифровими автономерами боротися буде складніше. У всякому разі, так очікували творці революційного винаходу. Однак саме питання автентичності автономера виявилося слабкою ланкою винаходу.

Що заважає поставити на його місце недорогий “китайський” планшет, на який буде виводитися зображення будь-якого номерного знаку? Хто визначить, чи був виготовлений номер на сертифікованому підприємстві (так, як ми на повністю законних підставах виготовляємо дублікати автономерів України і Росії), або прикручений звичайний планшет або навіть екран від рідера з таким же дисплеєм E-ink.

Як видно з відео - все навіть дуже схоже виходить (до речі, знову в кадрі - AUDI, невже американські власники автомобілів саме цієї марки найбільше стурбовані, як приховати номери від “Гарпуна” або що там у США застосовується?):

Адже ще залишається можливість “хакнути“ такі електронні номери...

Але поки залиште крамольні думки про злом номерних знаків до їх появи в нашій країні, і, про всяк випадок перевірте свої номери. Хто знає, можливо саме зараз слід замовити дублікат номера, щоб у літніх поїздках не стати мішенню працівників ДАІ?

Додаткові матеріали

Додаткові матеріали:

 

Дата: 10.03.2022

Автор: Анна Новікова

Україна

Скільки коштує заміна номерних знаків в інших містах України: