ПП "Держзнаки" - виробництво номерних знаків всіх типів

Номера на мотоцикл в Україні - види, ДСТУ і характеристики. Як замовити або купити дублікат номерного знака для мотоцикла. Як виготовляються і відновлюються мото номера.

Виготовлення номерів на мотоцикл і авто.Як замовити дублікат номерного знака на мотоцикл, види мото номерів, як виготовляються.

Дивіться у відео і читайте нижче.

Акція (знижка)

Акція !!!

Вартість мото номера: 1 номер: 300 грн

Вартість номерів на мотоцикл:

Номера на мотоцикл в Україні, які є види мото номерів

Номера на мотоцикл в Україні, які є види мото номерів.

В даний час в Україні номера на мотоцикл існують і використовуються різних видів і років випуску, починаючи від найперших ще радянських номерів, що випускалися з 1946 року і закінчуючи сучасними мото номерами. Наша компанія ПП "Держзнаки" виготовляє всі типи мото номерів, строго дотримуючись вимог відповідних ДСТУ.

Всі номери на мотоцикл в Україні, що використовуються по теперішній день і які можна замовити у нас, можна розділити на види:

 • Старий жовтий номерний знак на мотоцикл з 1946 по 1957 рік
 • Старий радянський чорний мото номер, що видавався з 1958 по 1977 рік
 • Радянські білі номери на мото техніку з 1978 року по 2004 рік
 • Українські номера на мотоцикл з 2004 по 2015 рік, з синьо-жовтою смугою
 • Діючі державні номерні знаки України на мотоцикл нового зразка з 2015 року, з синьою смугою
 • Зменшені номера під американський розмір для мотоциклів з Америки
 • Номери для мопедів і скутерів.

Більш докладно про кожен вид мото номера, його характеристики і т.д. і про те як замовити або купити нові державні номера на мотоцикл, читайте нижче.

Приклади і зразки мото номерів:

Дублікат старого мото номера

Навіщо потрібні дублікати номерів на мотоцикл, що може трапитися з мото номерами, штраф за відсутність. Як і де зробити старі номера на мотоцикл.

Наша компанія ПП «Держзнаки» випускає дублікати номерів на мотоцикл всіх видів, починаючи з старих жовтих мото номерів 1946 року. Слід пам'ятати, керування мотоциклом, як і будь-яким іншим транспортним засобом без номерного знака або з номером що не читається, згідно зі ст.121 ч.6 КупАП загрожує адміністративним штрафом або конфіскацією його на штраф-майданчик. Основні проблеми виникають з мото номерами:

 • номера від мото техніки можуть поржавіти
 • зникнути за багато років простою в гаражі
 • загубитися під час поїздки
 • або постраждати в ДТП.

Старі радянські мотоцикли, які дісталися у спадок або були куплені у дідуся, як правило, зазвичай без номерів. За багато років простою в гаражі їх номери губляться або іржавіють до невпізнання. На руках у власника залишається тільки техпаспорт, але для експлуатації або перереєстрації на себе такого мотоцикла потрібен номерний знак такого виду, який вказано в старому техпаспорті. Зробити такі старі номера на мотоцикл на сьогоднішній день можна тільки у компанії що виготовляє дублікати старих мото номерів.

У всіх цих випадках знадобиться замовити виготовлення нового номера на мотоцикл.

Зменшений номер на мотоцикл для американського мотоцикла

Ще один популярний тип номерів - це зменшені номера на американський мотоцикл або для спорт-байків, де стандартний номерний знак, з огляду на свої великі габарити 220х174 мм, або не поміщається в рідну рамку, або досить сильно стирчить, тим самим постійно заважаючи і ламаючись з боків.

Виготовлення дублікатів номерів на мотоцикл - абсолютно легальна процедура

Виготовлення дублікатів номерів на мотоцикл - процедура легальна і офіційно дозволена органами МВС України.

Нові мото номера виготовляються відповідно до стандартів ГОСТ 3207-46, ГОСТ 3207-65, ГОСТ 3207-77, ДСТУ 2588-94, ДСТУ 3650:1997, ДСТУ 4278:2004, ДСТУ 4278:2006, ДСТУ 4278:2012, ДСТУ 4278:2019, на номерах присутні голограми, світловідбиваюча плівка, знак заводу-виробника.

Документи необхідні для замовлення номерів на мотоцикл

Документи необхідні
для замовлення номерів на мотоцикл

Сучасні мото номера:

 • техпаспорт
 • посвідення водія (або паспорт)

Старі жовті і чорні мото номера СРСР:

 • техпаспорт
 • або фото старих номерів
Виготовлення мото номерів на замовлення, голограми на мото номері

Виготовлення мото номерів на замовлення, як відбувається відновлення номерного знаку на мотоцикл.

Чому саме виготовлення нових нових мото номерів на замовлення, а не реставрація чи відновлення старого номерного знаку на мотоцикл? Відповідь досить проста, на номерних знаках згідно ДСТУ повинно бути світловідбиваюче покриття, з захисними голограмами. Відновити таке покриття, шляхом простого фарбування не можливо, це робиться тільки в заводських умовах. Тому якщо саму пластину ще сяк-так можна спробувати вирівняти, то дане покриття повернути до початкового вигляду не вдасться. Це можна зробити, тільки виготовивши новий ідентичний дублікат мото номера.

Голограми, гравірування, штамп, штрих-код виробника на номерному знаку

Виготовлення номерних знаків на мотоцикли відбувається на сучасному обладнанні марок UTAL і Utsch. Для виготовлення використовуються спеціальні заготовки під кожен вид номера. Першим етапом на мото номері видавлюють символи майбутнього знака, на другому етапі відбувається фарбування символів на верстаті «гарячого-друку». Номери робляться за пару хвилин, але якщо це більш старі номери, то може знадобитися більше часу. Зробити свій номер на мотоцикл можна, звернувшись в нашу компанію в Києві і при наявності необхідних документів. Вартість різних видів державної номерів на мотоцикл вказана в таблиці вище.

Процес виготовлення номера - викладання кліше, видавлювання під пресом

Види різних державних номерів на мотоцикл в Україні

Види, характеристики, ДСТУ і відмінні риси різних видів державних номерів на мотоцикл що використовуються в Україні. Номерні знаки зменшеного розміру на мотоцикл з Америки.

Всі номери для мотоциклів виготовляються відповідно до стандартів діючих на той час, коли вони видавалися:

Жовті радянські державні номера на мотоцикл що були в обігу з 1946 по 1957 роки, робляться згідно радянського ГОСТ 3207-46 і мають розмір 205х132 мм. Колір фону жовтий, колір символів чорний. Номер складається з 2-х букв і 4 цифр. Окантовка на таких номерах видавлена ​​в зворотну сторону на відміну від наступних типів. Такі номери виготовлялися на залізній пластині, через що були схильні до постійної корозії. Зараз вони випускаються на алюмінієвій пластині, яка не іржавіє.

Жовті радянські державні номера на мотоцикл 1946 по 1957 ГОСТ 3207-46

Чорні радянські номерні знаки на мотоцикл прийшли на зміну жовтим, вони почали пускатися в 1958 році і випускалися до 1977 року. Їх станларти ГОСТ 3207-58 і ГОСТ 3207-65, чорний мото номер має розмір 208х135 мм, колір фону чорний, літери і символи білі, рамка по контуру не фарбується. Номер складається з 4-х цифр, розділених дефісом і 3-х літер. Точно також раніше ці номери випускалися залізними, зараз робляться з алюмінію.

Чорні радянські номерні знаки на мотоцикл 1958 по 1977 ГОСТ 3207-58, ГОСТ 3207-65

Білі радянські номера на мотоцикли з'явилися в 1978 році, відповідно до нового ГОСТ 3207-77 і видавалися до 2004 року. Ці номери вже були з білим фоном і чорними символами, на ранніх номерах білий фон був просто білим, в подальшому фон отримав світловідбивання. Розмір 220х174 мм, номер складався з 4-х цифр і 3-х букв. Перші 2 букви з 3-х позначали регіон реєстрації мотоцикла. Спочатку вони випускалися на залізних пластинах, але ближче до останніх років випуску перейшли на алюмінієві пластини, зараз дублікати таких мото номерів робляться на алюмінієвих пластинах.

Білі радянські номера на мотоцикли 1978 по 2004 ГОСТ 3207-77

У 2004 році в Україні з'явилися номерні знаки для мотоциклів сучасно зразка, даний тип номерів з'явився в ДСТУ 3650-2004. Розмір мотономерів не змінився і залишився колишнім 220х174 мм. Змінився зовнішній вигляд, крім білого фону, в лівій частині номера на всю висоту з'явилася синьо-жовта смуга, вгорі якої був зображений тризуб, а внизу знак UA, який вказує на країну. Букв в номері стало 4, символи розташовуються в 3 ряди, верхні 2 букви вказують на область реєстрації мотоцикла, посередині 4 цифри порядкового номера, нижні 2 букви, це серія. У світловідбиваючому покритті з'явилися захисні голограми в 2 ряди, на звороті знака обов'язково ставився фірмовий знак виробника.

Номерні знаки на мотоцикл України з 2004 по 2015 ДСТУ 3650-2004

У 2015 році на зміну попередньому стандарту прийшов новий ДСТУ 3650-2012, на українських номерах на мотоцикл замість синьо-жовтої смуги, з'явилася синя смужка, по аналогії з європейськими номерами, тепер вона наноситься тільки на верхню половину знака. Тризуб був замінений на прапор України. Все інше залишилося без змін. Дублікати таких номерних знаків на мотоцикл нового зразка також виготовляє наша компанія.

Номерні знаки на мотоцикл України з 2015 року, ДСТУ 3650-2012

Для власників мотоциклів з Америки зі зменшеним місцем під номерний знак, зараз випускаються українські номери відповідного зменшеного розміру, так звані американські мото номера. Такі американські мото номера робляться в трьох розмірах: 140х104мм, 180х104мм і 104х108мм під американські стандарти мото номерів. Номери виготовляються на алюмінієвій пластині, мають світловідбивання. Але через відсутність такого типо-розміру в ДСТУ, на цих номерах не буде голограм. Символи можуть бути розташовані як в 2 так і в 3 ряди.

Останній тип номерів - номери для мопедів і скутерів. Їх почали видавати в 2010 року для мото техніки з об'ємом двигуна не більше 50 куб.см. Даний тип номера має розмір 140х113 мм. 4 букви розташовані в верхньому ряду, 4 цифри внизу. Спочатку зліва була синьо-жовта смуга, в 2015 році її замінили на синю згідно нового ДСТУ.

Українські номера для мопедів і скутерів з 2010 року

Як замовити номера на мотоцикл, що потрібно

Як замовити номера на мотоцикл, що потрібно, щоб зробити старі радянські мото номера.

Щоб зробити старі радянські мото номера або замовити нові сучасні номера на мотоцикл в Києві або в іншому місті України, від замовника потрібно:

 • Технічний паспорт на мотоцикл
 • Документ замовника
 • Якщо це старі радянські мото номера на жовтому і чорному фоні, то досить техпаспорта або фото збереженого номера

Замовити номерний знак на мотоцикл можна через наш сайт, через один з месенджерів або звернувшись в офіс нашої компанії. Номери робляться від 5 хвилин, в залежності від типу номеру, старі радянські номера на мотоцикл виготовляються до 4-х тижнів.

 

Дата: 25.12.2020

Автор: Анна Новікова