ПП "Держзнаки" - виробництво номерних знаків всіх типів

Часті питання по номерним знакам

Навіщо надавати копії документів для замовлення дублікатів номерів

Дублікати номерних знаків виготовляються повністю офіційно, на них так само як і на номерах виданих при реєстрації ТЗ є захисні голограми та маркування виробника. По кожному виготовленому номерному знаку, в разі необхідності, можна дізнатися хто його виготовив і на якій підставі. Саме для того щоб запобігти виготовлення номерів для машин двійників, нерозмитнених машин і т.д., при виготовленні дублікатів, клієнт повинен надати документи для замовлення - документ на ТЗ і свій документ, як замовника. Копії документів нікуди не передаються, а зберігаються у нас, на випадок, якщо за даними номерами в майбутньому надійде запит з поліції.

Якщо загублені або вкрадені 1 або 2 номери, що необхідно

Якщо ви втратили або у вас вкрали 1 або 2 номери з машини, ви можете замовити дублікати номерів у нас. Для цього достатньо надати нам копію техпаспорта на ТЗ плюс паспорт або права замовника. Виготовлення дублікатів номерів займає по часу від 10 хвилин.

для ТЗ зареєстрованих на приватну особу, необхідні документи:

документи необхідні для замовлення номерних знаків документи необхідні для замовлення номерних знаків

для ТЗ зареєстрованих на юридичну особу (організацію): крім техпаспорта необхідна копія свідоцтва держ. реєстрації юридичної особи, якщо немає можливість надати свідоцтво держ. реєстрації можна надати паспорт або права замовника:

документи необхідні для замовлення номерних знаків документи необхідні для замовлення номерних знаків

Не бачу голограм на номерному знаку, як їх побачити

Як побачити голограми на номерному знаку

Кожен виготовлений нами номерний знак має голограми - один із ступенів захисту номера від підробок (виняток становлять дублікати номерних знаків, які видавалися за часів СРСР коли нанесення голограмних елементів захисту взагалі не використовувалося).

Голограмні елементи видно на номерний табличці під кутом 30 градусів, згідно вимог ДСТУ, дивитися на голограми потрібно зверху вниз, розташувавши номерний знак перед собою вертикально на такій висоті, як він встановлений на автомобілі.

Однак багато клієнтів не можуть відразу знайти голограми, дивляться на номер горизонтально або прямо перед собою, намагаючись розглянути їх у вікна, під лампою або навіть ультрафіолетом. Це неправильний спосіб перевірки і він вводить в оману, під таким кутом голограми практично неможливо побачити, на номер потрібно дивитися під таким кутом, як якщо б він був встановлений на автомобілі.

Щоб чітко побачити голограми на номері необхідно взяти пластину номера в руки перед собою, опустити на рівень живота, ставши при цьому спиною до джерела світла, номер потрібно тримати вертикально, а не горизонтально, як показано на зображенні. Після цього верхній край номера потроху нахиляти від себе і на себе до тих пір, поки не побачите голограми. Голограми наносяться в 2 ряди через кожні 10 см. В деяких випадках частина голограм потрапляє на вибиті цифри номера, це не є неправильним і не робить такий номер бракованим.

Дублікат номерів легальні?

Так, процедура виготовлення дублікатів номерів в разі потреби їх заміни, офіційно дозволена за законодавством України. Головна вимога до нових номемів - вони повинні відповідати вимогам ДСТУ. Всі дублікати номерів, вироблені у нас, виготовляються на спеціальному сертифікованому обладнанні і повністю відповідають ДСТУ 2588-94, ДСТУ 3650:1997, ДСТУ 4278:2004, ДСТУ 4278:2006, ДСТУ 4278:2012, ДСТУ 3650:2012, ДСТУ 4278:2019, ДСТУ 3650:2019, на номерах присутні голограми, світловідбиваюча плівка, штамп заводу виробника. При знятті ТЗ з обліку, ці номери можна сміливо здавати в Сервісний центр МВС.

Чому при замовленні дублікатів потрібно здавати старі (пошкоджені) номерні знаки?

Старі або пошкоджені номера необхідно здати, щоб уникнути ситуації, коли у власника автомобіля виявиться на руках більше двох пластин номерів, що суперечить закону. Від нас вимагають вилучати старі номери в обмін на нові дублікати номерів.

Скільки можна їздити без номерів, їзда без номерних знаків?

\

Згідно ПДР України заборонено експлуатацію транспортних засобів без державних номерів, незареєстрованих, з чужими номерами, з номерами, що не відповідають стандартам ДСТУ або встановленими в непередбаченому місці, за це загрожує адміністративний штраф. Згідно ст.121 ч.6 КупАП за перше порушення - у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи за повторне, це від 170 до 255 грн (дані станом на 2020 рік).

В інтересах власника якомога швидше вирішити проблему зі зниклими номерами.

Штраф за відсутність номерного знака

Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні порушення передбачається штраф за відсутність номерного знака в розмірі від 170 до 225 гривень. За повторне порушення - від 255 до 510 гривень.

При втраті або крадіжці номера потрібно звертатися в поліцію?

Якщо вкрали 1 номер або загублений 1 номерний знак в цьому випадку звертатися в поліцію необов'язково, можна відразу замовляти дублікат свого номера. Але якщо зникли обидва номери, тут ситуація вже складніше, адже незрозуміло хто і навіщо їх вкрав і як може використовувати. Найчастіше обидва номери крадуть заради викупу, залишаючи при цьому записку з телефоном, але якщо немає такої записки? Що якщо номера повісять на нерозмитнену машину або машину двійник і т.д.? Для більшої власної безпеки краще звернутися в поліцію і написати заяву про крадіжку двох номерів. За підсумками розслідування вам видадуть довідку про відмову в порушенні кримінальної справи, після чого вже можна звертатися за виготовлення дублікатів своїх номерів. При цьому якщо у вас залишаються побоювання з приводу долі своїх знаків краще пройти повну перереєстрацію автомобіля в Сервісному центрі МВС, з заміною техпаспорта, з присвоєнням нових номерів і т.д., ця процедура складніша і дорожча ніж виготовлення дублікатів.

Тому ми рекомендуємо більш простий шлях вирішення проблеми - ви можете надати нам копію довідки з поліції про "відмову в порушенні кримінальної справи", копію паспорта та техпаспорта власника автомобіля і ми оперативно виготовимо вам дублікати ваших автономерів без необхідності заміни техпаспорта, зі збереженням старих номерів. В даному випадку ви заплатите тільки за виготовлення комплекту автономерів. Якщо вкрали 1 номер, або загублений 1 номерний знак досить надати копії паспорта та техпаспорта власника автомобіля.

Збереження номерних знаків при знятті машини з обліку

Номерні знаки - є власністю власника транспортного засобу і в разі зняття його з реєстрації, номерні знаки можна залишити в МРЕВ або Сервісному центрі МВС на зберіганні терміном до 5 років. Дана послуга називається "Зберігання номерних знаків", вона платна. При подальшій реєстрації нового ТЗ цим же власником - видаються номерні знаки назад йому ж.Дата: 05.03.2022

Автор: Анна Новікова