ПП "Держзнаки" - виробництво номерних знаків всіх типів

Реєстрація скутерів і мопедів в Україні (штрафи, терміни, документи, закони)

Реєстрація скутерів і мопедів в Україні

Спрощена реєстрація скутерів (реєстрація мопедів) закінчилася 31 жовтня 2010 року. До цього терміну скутер можна було зареєструвати без надання в ДАІ документів про покупку скутера (довідка-рахунок). З 1 листопада 2010 року, для реєстрації скутера чи мопеда, в МРЕВ необхідно буде надати документи на право власності власника скутера.

Для реєстрації скутера чи мопеда, необхідно звернутися в Сервісний центр МВС. Нагадуємо що обсяг двигуна для реєстрації скутера не повинен перевищувати 50 куб.см. . Після реєстрації необхідно протягом 10 днів пройти обов'язковий тех. огляд, в подальшому тих. огляд необхідно буде проходити кожні 2 роки.

Реєстраційним документом є тимчасовий реєстраційний талон на паперовій основі, який коштує в 5 разів дешевше за пластиковий, однак не має встановленого терміну дії.

З 1 листопада 2010 року почнуть штрафувати водіїв скутерів, чиї транспортні засоби не зареєстровані. Штраф за їзду без реєстрації скутерів в ДАІ буде складати від 170 до 255 грн, керування скутером без прав категорії "А1" або "А"– від 510 до 595 грн. Нагадуємо, що керувати скутером можна з 16 річного віку.

Закон "Про дорожній рух" зобов'язує власників мототранспорту пройти реєстрацію мопеда і отримати водійські права категорії "А1". Зміни внесли і в порядок видачі водійських прав. Відкрити категорію А1 можна після навчання в автошколі, проходження медичного огляду. Без підготовки та складання іспитів категорію А1 можна отримати, просто помінявши свої права, якщо останні отримані до 5 червня 2009 року. Якщо ж права виходили після 5 червня 2009 року, необхідно буде пройти курс навчання (20 годин) і здати іспит.

Реєстрація скутера (реєстрація мопеда) в вартість входить:

  • видача тимчасових (без встановленого терміну дії) реєстраційних талонів на паперовій основі - 45 грн
  • послуги з огляду ТЗ - 11 грн
  • експертне дослідження (огляд фахівця і перевірка по базі ДАІ) - 147 грн
  • оформлення документів для реєстрації мопеда або реєстрації скутера - 15 грн
  • номер на мопед, номер на скутер - до 25 грн

Так само для реєстрації мопеда (реєстрації скутера) передбачений і розроблений спеціальний номерний знак для скутерів.

 

Дата: 15.07.2020

Автор: Анна Новікова

Україна

Номерні знаки в інших містах України: