ПП "Держзнаки" - виробництво номерних знаків всіх типів

Автономери в Україні - як розібратися?

Автономери в Україні - як розібратіся?

Колись давним давно (правда в цій галактиці) розпізнати автономери не становило жодних проблем. Номерний знак містив дві кириличні літери, які майже на 100% відображали назву області. Крім них, номера містили ще одну букву і чотири цифри. З ростом кількості автомобілів запас літер став обмежувати потреби великих міст у виготовленні автомобільних номерів, тому в областях міст- ”мільйонників“ і наближеним до них за чисельністю населення (в Україні це насамперед Київ, Харків, тріумвірат Донецьк-Запоріжжя-Дніпропетровськ і т.д.) з'явилися незвичайні номерні знаки серій ХТ, ЯП, ЯА, ЯН. З цього моменту визначити до якого регіону належать номера на проїжджаючій машині стало складніше. При виготовленні сучасних (з моменту здобуття незалежності) номерних знаків в Україні використовують лише ті букви, які є і в кириличному і латинському алфавітах. Але ці символи нині не мають нічого спільного з назвами областей. Тому дізнатися без спеціальної підготовки, з якого міста транспортний засіб, який привернув Вашу увагу, зможуть тільки працівники доблесної і невтомною ДАІ (і то, не факт).

Допомогти в цьому покликані довідкові таблиці, що публікуються в матеріалах для водіїв (збірники актуальних ПДР, календарі тощо). Куди простіше і швидше впізнати автономери вдаючись до допомоги сайтів в інтернеті. Але є ще більш зручний і швидкий спосіб - спеціальні додатки для смартфонів. Функціонал у всіх них приблизно однаковий, тому обмежимося коротким описом однієї з таких програм додатку “Автономера UA” для смартфонів під управлінням Android..

Розробники вклали в програму “Автономера UA” такі можливості:

  • інформація про всі типи номерних знаків, виготовлення яких велося в сучасній Україні (зразка 1992, 1995 і 2004 р.р.), в т.ч. коди автомобільних номерів для різних видів і типів транспорту;
  • визначення регіональної приналежності транспортного засобу за кодом або серією номерного знака.

Додаток “Автономера UA”, який завжди під рукою у Вашому смартфоні, стане непоганою підмогою для тих, хто цікавиться історією номерних знаків України або хоче навчитися по-пам'яті визначати регіональну приналежність українського автотранспорту, використовуючи дані автономера.

Додаткові матеріали

Додаткові матеріали:

 

Дата: 10.07.2020

Автор: Анна Новікова

Україна

Виготовлення номерів в інших містах України: