Номерний знак, це справжнісінька візитна картка транспортного засобу. Розшифрувавши його, Ви, можете дізнатися область, де зареєстровано транспортний засіб (далі ТЗ) або ж визначити його призначення, дізнатися вид або його призначення. Стандартні номери для автобусів, автомобілів і причепів це табличка 520х112 мм, з вісьмома знаками: чотири букви і чотири цифр на жовтому або ж білому тлі (для пасажирського і транспорту звичайного призначення відповідно). Для мотоциклів розміри інші: 220х174 мм, символи ті ж, відмінність лише в розміщенні букв (вгорі і внизу, а не на всі боки як в автомобільних). Зліва на знаку знаходиться державна символіка країни. Букви які Ви бачите на знаку з правого боку відображають область, в якій було зареєстровано ТЗ, за кожною областю закріплені дві букви, а також індекс ІІ, який є загальнодержавним.
Окремо варто поговорити про, так звані тимчасові знаки червоного кольору - транзитні. Такі номери виписуються, в разі якщо доставку з місця виробництва, ремонту або з-за кордону до місця реєстрації ви проводите самостійно. Термін дії транзитних номерів складає два місяці, а дата їх установки відображена на наклейці, яка розміщується зліва від цифр на знаку.
Автономери з двома цифрами і прапором в правій частині, встановлюються на автомобілі керівництва Верховної Ради і співробітників Кабінету Міністрів. Автомобільні номери з буквою D і шістьма цифрами вказують на відношення ТЗ до консульств або ж міжнародних дипломатичних представництв.
Так само останнім часом все частіше зустрічаються машини, на яких встановлені знаки, виготовлені на замовлення. На них друкують прізвища, імена або будь-які інші позначення.
І останні, що залишилися, це знаки для військових та спецтехніки. Вони відображаються білим кольором на чорному тлі, без державної символіки.
Дата: 10.07.2020
Автор: Анна Новікова